Haz
22
İstiklâl Yürüyüşü İneboluda Sona Erdi.
Mehmet Acar Salı, 10 Haziran 2014 08:30 PDF Yazdır e-Posta

alt

Atatürk ve İstiklal yolu yürüyüşüne bu yıl İnebolulular da katıldı.

Kastamonu İnebolu arasında 95 km yol üzerinde bu yıl beşincisi düzenlenen Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü’ne gurbetteki hemşerilerimizden de katılım vardı.

alt

İstanbul’daki hemşerilerimizden Hasan Heke, Mesut Sipahi, Avukat Nuri İşeri, Fatih Gökdemir, Mahbule Gökdemir, Ankara’dan Ferdi Şafak 4 günlük 95 km'lik İstiklâl Yolu yürüyüşüne katıldılar. Yürüyüşe 6 Haziran’da Kastamonu’dan başlayan hemşehrilerimiz 4 gün boyunca yürüyerek İnebolu’ya ulaştılar.

alt

Yürüyüşü sorunsuz bitiren hemşerilerimizden ve  gazetemiz köşe yazarı Ferdi Şafak düşüncelerini şöyle dile getirdi; yıllar önce dedelerimiz, ninelerimiz, Şerife Bacılar, Halime Kaptanlar, bu yolda canları pahasına yaz kış demeden mermi taşımışlar. Bu maceralı yolu yürüyerek onların çektiği sıkıntıları yerinde görmek ve yaşamak istedim. Şerife Bacılar'ın ruhu ülkeye sahip çıkma ruhudur. 5 Yıldır Türkiye’nin bir çok yerinden yürüyüşe katılım varken ilçemizden ilk defa biz katıldık. Önümüzdeki yıl Şerife Bacılar'ın ruhunu yaşatmak isteyen İnebolulular'ın katılmalarını bekliyoruz, dedi.

alt

Kaynak:İnebolu Postasi Gazetesi

 

Bu sayfanın görüntülenme sayısı: 4626